Регулювання клапанів Geely Emgrand EC7

Роботи, пов'язані до ремонту та налаштування двигуна, завжди вважалися одними з найскладніших, і краще за все їх виконувати за допомогою послуг фахівців високого рівня. Особливо, коли мова йде про сучасних моторах, в яких різниця в допуски, зазори і погрішності мінімальна і вимагає ретельної підгонки. Одним з таких автомобілів є і Geely Emgrand EC7 - представник преміального суббренда компанії Джилі.


Geely Emgrand EC7 – представитель премиального суббренда компании Джили.
 

Сьогодні ми хочемо торкнутися дуже важливого питання по ремонту силового агрегату цієї моделі - по регулюванню клапанів. Ми вже описували цю процедуру в одній зі своїх статей про Джилі СК. За великим рахунком, на Емгранде все практично так само, за винятком деяких деталей, пов'язаних з різницею системи ГРМ: в СК вона приводиться ременем, а в EC7 - ланцюгом. Ця робота трудомістка і тривала, оскільки вимагає майже повного розбирання газорозподільного механізму, зняття колеса, і виконання безлічі інших напряму не пов'язаних з регулюванням робіт. Сьогодні ж ми для власників Емгранд підготували сюрприз: є спосіб, як це зробити значно простіше і швидше, не розбираючи підлогу автомобіля. Залишиться тільки купити штовхачі клапанів Geely Emgrand EC7 потрібного розміру.


купить толкатели клапанов Geely Emgrand EC7 нужного размера.
 

Чому саме штовхачі? Тому, що саме їх товщиною проводиться регулювання необхідних теплових зазорів. І щоб домогтися якісної і бездоганної роботи системи упорскування і випуску, їх все таки доведеться поміняти. Можливо, не всі, а тільки ті, які не вдасться підібрати з уже наявних з числа встановлених на моторі. Але все це з'ясуватися в процесі роботи.

 

 1. Відкидаємо мінусову клему акумулятора і викручуємо свічки запалювання.
 2. Знімаємо клапанну кришку (як це зробити, можна прочитати в інших наших матеріалах).
 3. Виставляємо перший циліндр в верхню мертву точку, для чого потрібно піддомкратити автомобіль, включити п'яту передачу, і за допомогою провороту переднього колеса виставити все мітки ГРМ: на колінчастому валу, на зірочках розподільних валів і проміжні мітки між ними.

  Выставляем первый цилиндр в верхнюю мертвую точку

   
 4. Виробляємо всі виміри зазорів, з точністю, як зазначено в статті про регулюванні клапанів на Джилі СК.
 5. Відкручуємо два болти кріплення натяжителя черевика системи натягу ГРМ. Він знаходиться зовні двигуна, з боку салону навпаки зірочки випускного валу. Кріпитися двома болтами.

  Откручиваем два болта крепления натяжителя башмака системы натяжения ГРМ

   
 6. Зафіксувавши випускний вал ключем на 24 (на валу для цього є спеціальна ребриста вибірка), відкручуємо болт кріплення зірочки випускного валу.

  откручиваем болт крепления звездочки выпускного вала.

   
 7. Підв'язавши ланцюг дротом (щоб не впала всередину захисних кожухів ГРМ), обережно знімаємо зірочку випускного валу, і скидаємо ланцюг зі зірочки впускного вала.

  Подвязав цепь проволокой (чтобы не упала во внутрь защитных кожухов ГРМ), осторожно снимаем звездочку

   
 8. Відкрутивши всі болти кріплення бугелів розподілвалів, знімаємо обидва валу з двигуна.
 9. За допомогою магніту, дістаємо штовхачі. Подальші операції - повністю аналогічні описаним в статті про Джилі СК (див. Посилання вище).

  При помощи магнита, достаем толкатели

   
 10. Після установки поміняних штовхачів, виробляємо збірку в зворотному порядку.

Якщо порівняти кількість виконуваних операцій, і той факт, що нам не довелося розбирати ГРМ, весь процес відбувається набагато швидше. Єдине, що ми б порадили, при необхідності все таки не точити у токаря, а купувати нові штовхачі. Двигун у Емгранд - набагато більш досконалий і більш вимогливими. Так, і обов'язково не забудьте одягнути ланцюг строго по мітках, інакше ризикуєте вивести мотор з ладу. Ну, а як змінюється ланцюг і відповідно - як її виставити по мітках правильно, ми обов'язково напишемо в одній з найближчих статей нашого блогу.

 

 

Читайте також:
Промивання радіатора грубки на Джилі Емгранд ЕС7​

Розкажіть друзям

» Всі новини

Поділіться Вашими враженнями про ремонт "Регулювання клапанів Geely Emgrand EC7"

Відгуки: 0
.