Міняємо кермові тяги і наконечник рульової на Чері Тіго

Роботи по ремонту ходової найчастіше довіряють фахівцям автосервісу. Але даремно багато власників навіть частина з них бояться брати на свої плечі, адже на цьому непогано можна заощадити на витратах. Та й для їх виконання не знадобитися ніякого надприродного обладнання. Сьогодні ми розповімо про один з таких ремонтів, які можна зробити самостійно: заміна рульових тяг і наконечників на Чері Тіго.


замена рулевых тяг и наконечников на Чери Тиго
 

Визначити необхідність заміни наконечників можна при появі стуку і люфту на стоячому автомобілі при різкому розгойдуванні керма з боку в бік. Ще можна посмикати таким же чином (вліво-вправо) за колесо: так стукіт буде передаватися навіть прямо на руки. Кермові тяги (їх стан) краще діагностувати на сервісі. Ну, а купити кермові тяги Чері Тіго і наконечники до них, а потім і поміняти в гаражі можна вже самостійно.


купить рулевые тяги Чери Тиго

Для виконання роботи вам знадобиться домкрат, набір ключів знімач кульових опор (можна і без нього, але краще мати під рукою), а так само комірець і набір подовжувачів до нього.

 1. Домкратом піднімаємо потрібну сторону, і знімаємо колесо автомобіля.
 2. Заклиним рульове колесо, зриваємо і відкручуємо гайки, що фіксують кермові наконечники на ступиці колеса.

  срываем и откручиваем гайки, фиксирующие рулевые наконечники в ступице колеса

   
 3. Спеціальним знімачем, або ж за допомогою молотка (постукуючи знизу по пальцю наконечника), вибиваємо наконечник зі свого місця на ступиці колеса.

   выбиваем наконечник из своего места на ступице колеса.

   
 4. Послаблюємо два хомута на пильовику рульової тяги, відтягує пильовик в сторону.
   
 5. Ключем на 32 зриваємо рульову тягу з рульової рейки. Підступитися до цього вузла досить важко, і фахівці для цього використовують спеціальний ключ з подовжувачем. З оглядової ями це теж можна зробити, хоча і з труднощами. Плюс, знадобитися знімати захист двигуна.

  Ключом на 32 срываем рулевую тягу с рулевой рейки

   
 6. Знявши вузол в зборі (тяга + наконечник), накручуємо на нову тягу новий наконечник, і підганяємо його по довжині з тільки що демонтованим вузлом.

  накручиваем на новую тягу новый наконечник, и подгоняем его по длине

   
 7. Після цього або підтягуємо контргайку до упору, або ж відкручуємо наконечник (на новому вузлі), вважаючи кількість обертів. Так ми зможемо виставити сходження коліс (хоча б приблизно), щоб доїхати до автосервісу (робити розвал-сходження все одно доведеться заради своєї ж безпеки).
 8. Перед остаточною збіркою нового вузла, зі старої рульової тяги знімаємо пильовик і встановлюємо на нову. Якщо на ньому є тріщини і пориви, пильовик краще поміняти.
 9. Закручуємо новий наконечник до контргайки або на необхідну кількість обертів.
 10. Збираємо деталі в зворотному порядку, затягуємо контргайку, і приступаємо до другої сторони автомобіля.
 11. Після повної заміни рульових тяг і наконечників, вирушаємо на розвал-сходження і проводимо регулювання положення коліс.
  Як видно з вищесказаного, найскладніше буде при виконанні ремонту - відкрутити рульову тягу, до якої важкувато підібратися. Все інше не вимагає ні особливих навичок, ні спецінструменту.

 12.  

   

  Читайте також:
  Міняємо сайлентблок заднього поздовжнього важеля Chery Tiggo

 

Розкажіть друзям

» Всі новини

Поділіться Вашими враженнями про ремонт "Міняємо кермові тяги і наконечник рульової на Чері Тіго"

Відгуки: 0
.