Підтягнути ремінь ГУР гідропідсилювача ЗАЗ Форза

Багатьом водіям, які мають досвід водіння автомобілів з гідропідсилювачем, відомий неприємний свист ременя приводу насоса при повороті керма. З'являється він із-за того, що ремінь з часом розтягується, і при граничних навантаженнях просто починає прослизати на шківі. Але якби тільки свист – це пів біди. Розтягнутий ремінь погіршує керованість і гостроту рулюючи, що вже загрожує кілька наслідками в критичних ситуаціях. І компактний автомобіль класу Заз Форза в цьому випадку зовсім не виняток.

компактний автомобіль класу Заз Форза

 

Лікується ця проблема двома способами: заміною ременя (кардинальне) і його підтяжкою (мінімальний). Якщо ви впевнені, що ремінь раніше не підтягувався, значить цілком підійде другий варіант. Якщо ж такої впевненості немає, то краще замінити. Але будемо оптимістами і спробуємо обійтися мінімальними витратами: підтягнемо ремінь ГУР на ЗАЗ Форза своїми силами.


ремінь ГУР на ЗАЗ Форза

Якщо в деяких моделях за привід підсилювача і генератора відповідає один ремінь, з Форзой справи йдуть трохи інакше. Тут ГРУ абсолютно самостійний і ремінь можна тягнути сміливо. Виконувати роботу потрібно строго знизу – або з ями або на естакаді.
 

 1. Зніміть знизу захист двигуна (якщо вона встановлена на вашому автомобілі). Вона кріпиться на п'яти болтах: два ззаду і три спереду.
   
 2. Відпустіть лівий болт, що фіксує насос гідропідсилювача на напрямних полозках.

  Відпустіть лівий болт, фіксуючий насос

   
 3. Аналогічно відпустити болт з правого боку.

  Аналогічно відпустити болт з правого боку

   
 4. Натягніть регулювальним болтом ремінь. Болт знаходиться з правого боку спереду кронштейна кріплення насоса гідропідсилювача. Щоб натягнути ремінь, його треба обертати проти годинникової стрілки.

  Натягніть регулювальним болтом ремінь

   
 5. Після натяжки, зафіксуйте кронштейн з насосом двома фіксуючими болтами (ліворуч і праворуч).
   
 6. Встановіть захист на місце.
   

Ми б радили натяжку поетапно: зробили пару витків, закріпили, завели двигун і перевірили роботу гідропідсилювача в крайніх положенийх. Якщо свисту немає – значить більше натягувати не треба. Якщо світ залишився, повторіть операцію до досягнення потрібного натягу. Така обережність є виправданою: якщо ремінь сильно перетягнути, то можна надмірно навантажити підшипник насоса, з-за чого він вийде з ладу. А це вже набагато більші витрати.

 

Джерело відео YouTube - відеохостинг, що надає послуги розміщення відеоматеріалів.
Посилання на відео: https://youtu.be/VQSEtg8Ri58

 

Читайте також:
Заміна фільтра пального ЗАЗ Форза

Розкажіть друзям

» Всі новини

Поділіться Вашими враженнями про ремонт "Підтягнути ремінь ГУР гідропідсилювача ЗАЗ Форза"

Відгуки: 0
Ремінь ГУР для ремонту Чері ЗАЗ Форза:

.